Sklep z kettlami

thumbnail

Sklep z kettlami – hantle Kettlebell są bardzo cenione wśród miłośników ćwiczeń fizycznych, ponieważ oferują możliwość bardzo skutecznego treningu oraz zwiększają zakres ruchów i liczbę ćwiczeń, które można z nimi wykonać. Ten rodzaj ładunku jest znany od starożytności i był szeroko stosowany przez starożytnych sportowców. Dziś projekt został nieco zmodernizowany, a zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i materiałów pozwoliło stworzyć jeszcze lepsze i bardziej efektywne narzędzie do treningu mięśni.

Sklep z kettlami – na co zwrócić uwagę?

Najbardziej widoczną różnicą między obciążeniami Kettlebell jest ich unikalny kształt w postaci ściętej kulki połączonej z uchwytem w kształcie podkowy. Warto zatem w tym aspekcie udać do miejsca, jakim jest sklep z kettlami.

Nie jest to jednak tylko zabieg kosmetyczny – ciężar takiej konstrukcji ma inaczej zorientowany środek ciężkości, co zmusza ćwiczącego do angażowania bardziej aktywnych mięśni, co przekłada się na bardziej wszechstronny trening i lepsze wyniki, jeżeli chodzi o sklep z kettlami.

Dodatkową zaletą hantli Kettlebell jest większa liczba kombinacji ruchów i większe bezpieczeństwo użytkowania. Długi uchwyt w kształcie wygiętego pręta jest wygodny w użyciu nawet dla osób o bardzo dużych dłoniach.

Podstawowym kryterium jest z pewnością waga wagi. Tego typu hantle są dostępne w szerokim zakresie obciążeń – od lekkich po naprawdę ciężkie. Warto również zwrócić uwagę na materiał – oprócz tradycyjnych żeliwnych hantli dostępne są również ładunki bitumiczne i coraz bardziej powszechne ciężarki metalowe z powłoką winylową lub gumową. Takie modele charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością, ale jednocześnie tłumią wibracje po osadzeniu i mogą być przenoszone bez obawy o ześlizgnięcie się gładkiej piłki z spoconych dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top