Odważniki kettlebells

thumbnail

Odważniki kettlebells – nie ulega wątpliwości, że wraz z rozwojem sportu z wykorzystaniem ciężarów kulkowych, z biegiem lat, oprócz nabywania siły, poprawy fizycznej człowieka, poprawiły się techniki stosowane podczas ćwiczeń. Podstawowe techniki obejmują: czyste, martwy ciąg, naciśnij, porwij, przysiad, przysiad, huśtawka, tureckie wstawanie, szarpnięcie, wiatrak.

Odważniki kettlebells, a współczesny sport!

Każdy, kto miał kontakt z czajnikami, może poczuć za nimi nie tylko niewiarygodne zmęczenie i radość, ale przede wszystkim uczy się wyzwalać ogromny potencjał siły i jednocześnie zyskać większą pewność siebie. W dzisiejszych czasach ludzie sięgają po ciężary, które działają również w medycynie profilaktycznej: wzmacniają serce, poprawiają motorykę, hamują rozwój wad postawy, jeżeli chodzi o odważniki kettlebells.

W niektórych siłowniach w Polsce nadal można znaleźć stare ciężarki o wadze 17,5 kg, 25 kg, a także 32,5 kg wyprodukowane podczas PRL przez Polsport. Instrumenty te zwykle zajmują mało odsłoniętej przestrzeni, gdzieś w rogu pokoju na uboczu. Trochę uroku dodaje to, że nie leżą indywidualnie, ale zwykle w jednym rzędzie jest ustawiony arsenał różnej wielkości „amunicji armatniej” lub ciężarków kulowych. Wygląda to trochę groźnie i może dlatego większość uczestników omija ich szerokim łukiem. Większość kulturystów trenuje na siłowni przy użyciu sztang, sztang, maszyn i wind jako podstawowych „narzędzi pracy”. Warto także zdecydować się na odważniki kettlebells. Czy te często zużyte, z porysowanymi kulkami z lakierowanego metalu z uchwytem mogą być dla nas przydatne? Tak – ciężarki mają wiele zalet, które sprawiają, że warto z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top