Odważniki kettle

thumbnail

Odważniki kettle – na krętych historycznych ścieżkach człowiek prawie zawsze dążył do osiągnięcia harmonii ducha i ciała. Starożytni Grecy nazywali ten cel? kalos kagathos, połączenie tego, co dobre i piękne. Często poszukiwano go w sporcie, który przez wieki rodził nowe dyscypliny i przedstawiał teorie filozofii życia. Kettlebells, czyli trening z ciężarami, niewątpliwie podlega tym badaniom, tutaj piękno ujawnia się w sile.

Współczesne odważniki kettle!

Mianowicie dość zgrabny kształt i skuteczność, jaką dawały i dawały masy kettlebell podczas ćwiczeń, sprawiły, że były one wdrażane z jeszcze większym zainteresowaniem peletonem szkolenia wojskowego. W XX wieku były używane nie tylko w rosyjskiej marynarce wojennej, ale w całej armii rosyjskiej. Jednostki wojskowe miały specjalnie zaprojektowane miejsce, w którym żołnierze mogli trenować z ciężarkami kulowymi. Nazywano ich „kącikiem śmiałków”. W Armii Czerwonej zaleca się, aby ćwiczenia z kettebells trwały od 50? 90 minut, z czego około 7 minut przeznaczono na rozgrzewkę, a ostatnie 5 minut na relaksację. Były trzy rodzaje szkoleń. Pierwszy polegał na podniesieniu 32 kg czajników, drugi na wadze 55 kg, podczas gdy w trzecim 90 kg odważono ciężarki! Podczas zajęć żołnierze radzieccy wykonywali indywidualne ćwiczenia w odstępie dwóch kroków. Współcześnie warto jest zatem postawić na odważniki kettle.

Nie należ zapominać, że koniec XX wieku przyniósł dostosowanie ciężarów kettlebell poza Rosję. Ciężary przybyły za granicę do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pavel Tsatsouline jest pionierem w rozpowszechnianiu wiedzy i umiejętności na temat kettlebells. Białoruskie pochodzenie, trener sportowy, który obecnie przewodniczy stowarzyszeniu Strong First, które skupia sportowców i entuzjastów treningu kettlebells z całego świata. Jak twierdzi, wykorzystywał ciężary do szkolenia elitarnych rosyjskich jednostek w odniesieniu na odważniki kettle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top