Koszt wyposażenia sali fitness

thumbnail

Koszt wyposażenia sali fitness – firmy oferują po remoncie zarówno nowy sprzęt, jak i sprzęt, głównie do urządzeń do ćwiczeń wysiłkowych i siłowych. Osobiście jestem zwolennikiem regenerowanych maszyn, ale od tych dobrych producentów (nie kupuj chińskich regenerowanych maszyn!), Dlaczego? Cóż, po regeneracji sprzęt kosztuje około 45% wartości nowego i zwykle otrzymujemy taką samą gwarancję na ten sprzęt, jak na nowy. Ostatnim czynnikiem jest usługa, którą firmy regenerujące sprzęt bardzo sprawnie zaaranżowały, a sprzedawcy nowych maszyn niekoniecznie.

Koszt wyposażenia sali fitness. Kilka ważnych aspektów.

Cóż, ale od czego zacząć, co – a przede wszystkim – ile kosztuje otwarcie siłowni? Sugeruję, aby pierwszym krokiem było „zaprojektowanie” przestrzeni na papierze. Nie mówię o rysunku technicznym ani odręcznym szkicu wnętrza naszego wymarzonego miejsca, ale o biznesplanie, który da nam widok na koszty związane z własną siłownią lub klubem. Biznes fitness jak każdy inny wymaga umiejętnego planowania najdrobniejszych szczegółów i chociaż budowa tego miejsca wydaje się stosunkowo łatwa, uwierz mi – koszt otwarcia siłowni zostanie zwiększony o naprawdę niepotrzebne wydatki, jeżeli chodzi o koszt wyposażenia sali fitness.

Stare przysłowie pośredników w obrocie nieruchomościami mówi, że wybierając miejsce, musimy najpierw zwrócić uwagę na lokalizacje, po drugie na lokalizacje, a po trzecie na lokalizacje, a biorąc pod uwagę działalność fitness, jest w tym coś. Ceny domów za m2 są bardzo różne, od bardzo niskich, np. w starych fabrykach, aż po ogromne w prestiżowych centrach handlowych. Wybierając lokalizację, oczywiście cenę za m2 warto zwrócić uwagę na to, ile osób może dotrzeć w ciągu 15 minut, niezależnie od tego, czy jest parking, szkoły, zatłoczone ulice czy bulwary, ponieważ bardzo często może się okazać, że wystarczy wybrać droga lokalizacja ostatecznie okaże się tańsza, ponieważ będziemy mieli dostęp do większej grupy potencjalnych klientów. W taki to sposób można nakreślić koszt wyposażenia sali fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top